BAKIR HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Bakır Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da bakır hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Bakır türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Bakır Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

HURDA ÇEŞİTLERİ KG FİYATI
Soyma Bakır 294.00 TL
Lama Bakır İmalat Artığı 294.00 TL
Antigron Kırma Bakır 291.00 TL
Ttr Kırma Bakır 288.10 TL
Boyalı Lama Bakır & Boru 272.20 TL
Kırkambar Karışık Kırma Bakır 264.30 TL
Fosfor Bronz 278.80 TL
Bronz Parça 244.90 TL
Bronz Talaşı 210.60 TL
Sarı Çubuk Parça 179.60 TL
Sarı Çubuk Talaş 179.60 TL
Sarı Kırkambar 174.20 TL
Sarı Talaşı 174.20 TL
Alaşımlı Sarı Talaşı 145.00 TL
Soyulmuş Bakır 300.62 TL
Yanık Bakır 255.75 TL
Külçe Bakır Cu%98 280.00 TL
Bakır Talaşı Cu%99 270.00 TL
Granül Bakır (Sarısız Karışık Kırma) 280.00 TL
Bakır Filmaşin F8 335.00 TL
Bakır Katot 325.00 TL
Bakır Tel 291.50 TL
Bakır Kazan 291.59 TL
Bakır Boru 291.15 TL
Bakır Radyatör 291.17 TL
Bakır Petek 291.69 TL
Kalaylı Bakır 291.40 TL
Eritilmiş Bakır 291.21 TL
Döküm Bakır 291.76 TL
İzoleli Bakır 291.64 TL
Saf Bakır 291.52 TL

Bakır hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

BAKIR HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Bakır Hurda
  Bakır Hurda
  Bakır Hurda
  Bakır Hurda

  Bakır Hurda Hakkında Bilgiler

  Değerli metalleri düşündüğümüz zaman muhtemelen akla ilk gelenler altın, gümüş ve platindir. Fakat son zamanlarda bakır hurda metalinin hızla bir sonraki büyük metal haline geldiği görülmektedir. Yapılan araştırmalarda bakırın 2025 yılına kadar metrik ton başına 51.000$’a kadar yaklaşacağını tahmin ediliyor.

  Bakır Hurdası Özellikleri
  Yenilenebilir enerjiye dönüştürmenin yeni yöntemleri öğrendikçe, yeni kaynaklarda ortaya çıkmaya başlıyor. Bu kaynaklardan biri de bakırdan başkası değildir. Bakırın yenilenebilir enerjideki rolü, büyük ölçüde artmıştır. Bakır pek çok farklı alanda önemle ihtiyaç duyulan bir hurda haline gelmiştir.

  Solar panellerde, rüzgar türbinlerinde, elektrikli araç pilleri, ev şarj istasyonları ce diğer temiz enerji alternatiflerinde kullanım sağlanan bakır hurdası birçok şirketin yenilenebilir enerjiye yönelmesiyle çok büyük talep almaya başlamıştır. 2030 senesine kadar da bakır talebinin yıllık bazda % 900’e varan bir artışla 8,7 milyon tona kadar ulaşacağı tahmin ediliyor.

  Bakır Nasıl Anlaşılır?
  Bakır çok iyi bir ısı iletkenidir. Aynı zamanda bakırın ısı iletkenliği çeliğe oranla 25 kat, alüminyuma oranla da 2 kat daha fazla ısı iletkenidir. Bakıra kesinlikle mıknatıs yapışmaz. Bakır esnek bir metal olmaktadır. Çelik gibi kırılgan ve sert de değildir. Hurdaya vermek için bakır bir eşyanız olduğunda, bir mıknatısla kontrol edin. Bu durumda, hurdacıdan en adil şekilde paranızı almış olursunuz.

  Bakır Hurdası Nerelerden Çıkartılır?
  Çok fazla ihtiyaç duyulan bakırın daha fazla elde edilmesi için, bakır cevherlerini ortaya çıkarmanız gerekir. Giderek daha fazla bakır madenciliği yapıldıkça, kolayca erişilebilen tüm cevher kütleleri de tüketilmeye başlanıyor. Bu durumda geri dönüşüm sürecinin önemini ortaya çıkarıyor.

  Bu kadar değerli ve işlevsel bir hurda çeşidi olan bakır hurdası geri dönüşüm süreçleri ile hem daha ekonomik hem de daha kullanışlı olmaktadır. Yani; bakır satın almak giderek daha pahalı hale gelirken, güzel bir alternatif olarak, geri dönüştürülmüş bakır hurda metalin, geri dönüştürülmesi her zamankinden daha da önemli hale geliyor.

  Bakırın Geri Dönüşümün Avantajları
  Bakırın geri dönüştürülmesi çevreye farklı şekillerde fayda sağlamaktadır. Bakır hurdası nerelerden çıkarılır? Nasıl elde edilir? gibi pek çok farklı sorular sorulmaktadır. Bu konuda önemli olan geri dönüşüm yöntemi ile bakırın elde edilmesidir. Bakır çıkarmak için bırakılan yerlerin birçoğu büyük çevre sorunlarına sebep olacaktır.

  Ayrıca, bu metaller çok da uygun olmayan bir biçimde imha edildiği için ve düzenli depolama alanlarına gittiği zaman, soluduğumuz hava ve içtiğimiz su gibi her gün kullandığımız hayati elementlere toksik olarak maruz kalma riski de taşımaktadırlar. Neyse ki, bakır metal hurdalarının geri dönüştürülmesi, metali çöplüklerden uzak tutuyor ve insan sağlığını koruyor.

  Bakır Hurda Çeşitleri
  Bakır, kullandığımız en yaygın olan metallerden biri olmaktadır. Harika bir iletkendir, yani ısıyı ve elektriği çok iyi tutabilir, bu nedenle de genellikle inşaat ve endüstriyel makinelerde kullanılmaktadır. Hurdaya ve geri dönüşüme uygun bakırı çok sıklıkla bulabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm hurdalar eşit yapılmaz ve sadece hurda bakır türlerini değil, aynı zamanda bunlardaki bakır derecesi de birbirinden farklı olmaktadır.

  Bu konuda herhangi bir bakırı bir hurda alıcısına götürüp, hepsi için aynı fiyatı bekleyemezsiniz. Birçok farklı türde ve birkaç dereceli bakır hurdası vardır. Hurda için adil bir fiyat belirlemek için bütün bunların dikkate alınması gerekmektedir.

  Soyma Bakır: hurdalar arasında bulabileceğiniz en karlı olan bakır türlerinden biri olmaktadır. Genelde görünüş olarak da temiz olmalı ve kaplama ya da alaşım içermemelidir. Bu tip bakır genellikle baralarda, kablolarda ya da komütatör segmentleri içinde yer almaktadır.

  Lama Bakır İmalat Artığı: Hurda olarak yeniden kullanılabilme özelliğini yitirmiş olan işlevsel bir şekilde bir değeri de olmayan, miladı dolmuş tüm madde ya da malzemelere verilen ad olmaktadır. Sanayi ve ekonomi bakımından gelişmiş olan ülkelerde hurdalar yeni ürünler kadar değerli olmaktadır.

  Bunun nedeni de genellikle recycle olarak bilinen bir geri dönüşüm işleminde kullanmaları olmaktadır. Hurda haline gelmiş olan, endüstriyel üretim fazlası olan atıklar farklı ürünlere dönüştürülüp, farklı sektörlerde de kullanılmaktadır.

  Antigron Kırma Bakır: Atıl bir duruma geçen antigron kabloların, endüstriyel makineler ile ufak parçalar haline getirilme işleminde ortaya çıkan bakır türü olmaktadır. Bu ufak parçalar antigron kırma bakırı meydana getirmektedir. Antigron kablolar, kuru, ıslak ve de nemli iç alanlarda kullanılmaktadır

  Ttr Kırma Bakır: Bu bakır türü çoğunlukla şantiyelerde, ek tesisat çekilmesinin olduğu alanlarda kullanılmaktadır. Hurda olarak da TTR kablolardan meydana gelmektedir.

  Boyalı Lama Bakır & Boru: Bakır borulardır. Bu bakır türünün çoğunu bakır borulardan kazanmaktasınız. Özellikle de herhangi bir mülkte çok yaygın olarak kullanılmışlarsa. Bakır borular hurda olarak çok kullanışı bir hale gelmektedir. Genelde bağlantı parçalarından ve de yalıtımdan arınmış olmaları gerekir. Bunun yanında herhangi bir boya ya da lehim de olmaz. Oksidasyon izleri olsa da bu bakırı saf yapmaz.

  Kırkambar Karışık Kırma Bakır: Kırkambar bakır; yanık bakır olarak da adlandırılır. Kırkambar çeşitleri sayılabilecek pek çok bakır çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar kırkambar sarı, kırkambar kırma, kırkambar bakır, yanık bakır gibi çeşitler olmaktadır. Hurda şeklinde değerlendirilen, çöpe atılmış, artık tamir edilemez olan pek çok madde geri dönüşüme gönderilmektedir.

  Fosfor Bronz: Bakırın içine, isteğe bağlı olarak % 4 ila % 8 arası kalay ve de eser miktarda fosfor, nikel gibi katılmış ve de içine katılan bu elementlerle, bakırın reaksiyona girmesinden ötürü, sertlik, yaylanma ya da aşınma direnci gibi bir takım fiziksel özellikler kazanılarak, bir bronz alaşımına dönüşmüş hali olmaktadır.

  Bronz Parça: Enjeksiyon döküm özellikte olan bakır somun, bakır ön gömülü, bakır rulo somun biçiminde parçaların geri dönüşüme getirilmesi ile meydana gelen bir bakır hurda çeşidi olmaktadır.

  Bronz Talaşı: Hurda talaşı elde edilmesi için genelde artık metallerin bir makine ile parçalanması şeklinde oluşmaktadır. Bronz metallerin makinelerde geçirdiği işlemler sonrasında hurda tekrardan kullanılabilme özelliğini yitirmiş ve işlevsel olarak da bir değer taşımıyor, miladını da doldurmuş olan bütün madde ya da malzemeleri içermektedir.

  Sarı Çubuk Parça: Piyasa genelinde sarı metal olarak da bilinen pirinç ağırlıklı olan bakır ve çinko alaşımından meydana gelir. En sık kullanılan bakır alaşımı olmaktadır.

  Sarı Çubuk Talaş: Hurda sarı talaşı da metalden elde edilen bir tür geri dönüşüm ürünü olmaktadır. Hurda talaşları genelde metallerin; torna makinesi, CNC makinesi veya fabrikalarda çeşitli işlemler sonrasında oluşturmuş olduğu bir çeşit hurdadır.

  Sarı Kırkambar ve sarı talaşı: Dayanıklı maden şeklinde kullanım sağlanacağı zaman çubuk, birden daha fazla hurda sarı karışık bir şekilde ise kırkambar sarı adını alır. Diğer madenlerde de olduğu gibi bütün sarı madeninin üretimi sonrasında kalan artığına da hurda sarı talaşı denir. Hurda sektöründe çok sık kullanılmaktadır.

  Alaşımlı Sarı Talaşı: Sarı bir metal olmamakla birlikte bir tür alaşımdır. Bakır ve çinko karışımından da sarı ya da pirinç denilen alaşım meydana gelir. Elektrik iletken özelliğine sahip olmaktadır. Hurda sektöründe çok büyük bir öneme sahip olmaktadır.

  ALIM YAPTIĞIMIZ DİĞER HURDA TÜRLERİ

  Bakır Hurdası Bobin Hurdası Bronz Hurdası
  Elmas Hurdası Kağıt Hurdası Kalay Hurdası
  Karton Hurdası Klima Hurdası Metal Hurdası
  Nikel Hurdası Plastik Hurdası Sarı Hurdası
  Titanyum Hurdası

  Üstteki hurda çeşitleri ile birlikte Boru, Bobin, Soyma Kablo, Nikel Çinko Karışımı, Elektrik Kablosu, İzoleli Bakır, Kazan, Radyatör, Soyulmuş Bakır, Tel, Tencere, Tepsi, Petek, Alüminyum, Banyo Kazanı, Güğüm, Beyaz Bakır gibi hurda alımlarını da yapmaktayız.