CEYLAN ŞAHİN

(Ceylan Şahin; Ceysan Danışmanlık ve Geri Kazanım Şirketinin Kurucusu, Özşahinler Geri Dönüşüm A.Ş’de Satın Alma Müdürü) Ceylan ticaret yapan bir ailenin içinde büyüdüğünden dolayı ticarete her zaman ilgi duydu. Happy Center firmasından 2016 yılında ayrılarak babası Hasan Şahin’in yanında Özşahinler’e yani geri dönüşüm sektörüne ilk adımını attı.

Öğretmenleri yapamazsın dediler, arkadaşları yapamazsın dedi hayır bu sektörde olmaz dediler. Ben yapabilirim, bütün zorluklara karşı mücadele edeceğim ve sonunda başaracağım dedim.

Ceylan birçok girişimci kadın gibi, toplumsal normlara karşı çıkarak geleneksel rollerinden kaynaklanan sorunların üstesinden gelmesi gerektiğinin farkındaydı.

Türkiye’de kadınları girişimci olmaya iten nedenlerin, kadınların daha özgürlükçü ve eşitlikçi değerlere sahip olması gerektiği, kendilerine güvendikleri takdirde üstesinden gelemeyecekleri hiçbir iş olmadığının farkında olan Ceylan, Özşahinler Geri dönüşüm çatısı altında atıkların ayrıştırılması ve geri dönüşüme kazanılması için satın alma işlerini ve bu atıkların ham maddeye dönüşmesi için çevre illerdeki fabrikalara sevkinin yapılması işlerini yürüterek buna en büyük kanıtı göstermiş oldu. Ceylanın’ın kendine has iş yapış tarzı ve disipliniyle Özşhaninlerin bu ölçekte büyümesinde önemli bir rol oynadı. Bu başarısı iş yaptığı firmaların yöneticileri tarafından da farkedildi. Atık yönetimi ve idari yöneticilik gibi birçok iş teklifi aldı.

Hep hayalini kurduğu Ceysan Geri kazanım ve Atık Yönetim şirketini 2021 yılında hayata geçirdi. Kendi adının baş harflerini taşıyan şirketi ile; Daha temiz bir çevre için iş ortaklarına vereceği danışmanlık hizmetiyle atıkların geri kazanım oranını arttırmak ve geri dönüşüm, atık yönetimi konusunda öncü bir firma olmayı, kendinden sonra gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak adına katkı sağlamayı ve bu fikirle anılan bir kadın girişimci olmayı hedefliyor.