NİKEL HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Nikel Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da nikel hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Nikel türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Nikel Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

HURDA ÇEŞİTLERİ KG FİYATI
Nikel Hurdası Şablon (%99-%99) 397.00 TL
Anot Hurda Nikel 383.00 TL
Nikel Çapağı Hurdası 297.00 TL
Turbo Nikel Hurdası 197.05 TL
Nikel Anot 660.00 TL

Nikel hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

NİKEL HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Nikel Hurda
  Nikel Hurda
  Nikel Hurda
  Nikel Hurda

  Nikel Hurda Hakkında Bilgiler

  Ferromanyetik etkisi sayesinde diğer metallerle karışan hurda nikel büyük mıknatıslarla birbirinden ayrılır. Nikel metalinin çıkarılmasından elde edilen malzeme artık kullanılamaz hale gelir ve çok değerli bir metal türü olan hurda nikel hurdası olarak adlandırılır.

  Paslanmaz çelik üretiminde geniş bir uygulama alanına sahiptir ve ağırlıklı olarak bu sektörde kullanılmaktadır. Ceysan Geri Dönüşüm, nikel hurdalarını toplar ve geri dönüştürür.

  Nikel Hurdası ve İkinci El Olarak Geri Dönüşümü Hakkında
  Nikel ülkemizde işlenebilen nikel madenlerinin azlığından dolayı ithal edilmekte ve nikel hurdasının tekrar dönüşüm ile kullanımı çok önemlidir. Kaynakları korumak ve ekonomik verimliliği artırmak için, hurda nikel fabrika içinde geri dönüştürülerek ekonomik verimliliğe katkıda bulunur. Ferromanyetik etkisi sayesinde diğer metallerle karışan hurda nikel büyük mıknatıslarla birbirinden ayrılır.

  Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan nikel, ülkemizde işlenebilecek nikel madeni bulunmadığından ithalata bağımlıdır, bu nedenle hurda nikelin geri dönüşümü oldukça önemlidir. Doğal kaynakların korunması ve ekonomik verimlilik için hurda nikel fabrikalarda geri dönüştürülerek ekonomik verimliliğe katkı sağlanmaktadır.

  Ferromanyetik etkisi sayesinde diğer metallerle karışan hurda nikel büyük mıknatıslarla birbirinden ayrılır. Kükürde kimyasal afinitesi daha yüksek olan magnezyum, manganeze bu işlevi vermek için günümüzde de kullanılmaktadır. Ayrıca, yanıcı gazlara karşı daha dayanıklı olduğu için benzinli motorlarda buji elektrotlarında da kullanılmaktadır.

  Nikel bileşiminde çözünürlük sınırının üzerinde karbon bulunması talaş kaldırmayı kolaylaştırır. Saf nikel sünektir ve aletlere yapışır, bu nedenle yalnızca düşük hızlarda işlenebilir. Eriyum nikelden yapılmış ısıya dayanıklı yaylar, diyaframlar vb. çökeltme sertleştirmeye uygundur.

  Hurda Nikel Nasıl Anlaşılır?
  Bunun için bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

  Anot Nikel Nedir?
  Aşırı yüksek sıcaklıklarda bile korozyona dayanıklı. Bu nedenle tost makinelerinde ve elektrikli fırınlarda kullanılır.

  Bakır Nikel Nedir?
  Kanada’nın büyük nikel ve bakır yataklarındaki cevherin eritilmesi, yaklaşık 1 nikel ve bakır ve bir miktar demir içeren “doğal” bir alaşım (monel) üretir. Monel, sülfürik asit ve diğer birçok aktif kimyasala karşı oldukça dirençlidir.

  Krom Nikel Nedir?
  Nikrom, manganez, azami oranda silikon ve demir içeriği olan bir nikel ve krom alaşımından oluşmaktadır. Aşırı yüksek sıcaklıklarda bile korozyona dayanıklı. Bu nedenle tost makinelerinde ve elektrikli fırınlarda kullanılır.

  Şablon Nikel Nedir?
  Şablon nikel sert ve ağır bir elementtir. Nikel, yeryüzünde bulunan elementlerin sayısı sıralamasında 22. sırada yer alır ve sıradan insanların katı nikeli anlaması çok zordur. Bir hurdacının bir element bulması ve bunun nikel olduğunu söylemesi yeterli değildir. Çünkü yeryüzündeki elementlerin çoğu saf değildir.

  Nikel % 5 oranında oluşurken kalan % 5’lik kısım bakır gibi çeşitli elementleri içermektedir. Her hurda için hurda şablon nikel satın alan ekipler, malzemedeki nikel yüzdesini ve çeşitli elementlerin yüzdelerini araştırmalı ve belirlemelidir. Bu da hurda alım satım işlemlerini daha kolay ve güvenilir hale getiriyor.

  Nikel Çapağı Nedir?
  Hurda nikelden çapaklar, nikel levhanın torna tezgahları gibi makinelerde işlenmesi veya bir matkap presinde delik açılması sonucunda oluşur. Bu nikel levha veya döküm alaşımları asla %0 nikel içermez. Hepsi alaşımlı. Demir, bakır, alüminyum ve diğer metalleri içerisinde barındırır. Malzeme mühendisleri, istenen dayanıklılığa sahip malzemeler oluşturmak için çeşitli oranlarda alaşımlar oluşturur.

  Turbo Nikel Nedir?
  Nikel, metalürjik işlemlerle üretilir. Pek çok sülfit cevheri, daha fazla arıtma için kullanılan pirometalurjik taş yapım işlemleriyle konsantre edilir. Hidrometalurjideki gelişmeler sayesinde bu teknikler nikel üretiminde de kullanılmaktadır. Konvansiyonel sülfit cevheri üretiminde yüzdürme ile elde edilen konsantre, pirometalurjik bir işlem kullanılarak yıkanır.

  ALIM YAPTIĞIMIZ DİĞER HURDA TÜRLERİ

  Bakır Hurdası Bobin Hurdası Bronz Hurdası
  Elmas Hurdası Kağıt Hurdası Kalay Hurdası
  Karton Hurdası Klima Hurdası Metal Hurdası
  Nikel Hurdası Plastik Hurdası Sarı Hurdası
  Titanyum Hurdası

  Üstteki hurda çeşitleri ile birlikte Nikel Anot, Kadminyum, Tel, Boru, Kaplama, Çapak, Elcik, Hammadde, Katot, Levha, Lastik, Saç, Saf Nikel, Zincir gibi hurda alımlarını da yapmaktayız.