KALAY HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Kalay Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da kalay hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Kalay türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Kalay Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

Hurda Kalay Fiyatları: 676,00 TL / KG

Kalay hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

KALAY HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Kalay Hurda
  Kalay Hurda
  Kalay Hurda
  Kalay Hurda

  Kalay Hurda Hakkında Bilgiler

  Kalay Hurdası, gümüş gibi gri renktedir. Havada kolayca oksitlenmez ve mükemmel korozyon direncine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı diğer metallerin kaplanmasında kullanılır. Kalay hurdası da dövülebilir ve sünek bir metal olan önemli bir kalay kaynağıdır. Tel ve sacı işlemek kolaydır. Güçlü asitler, güçlü bazlar ve asit tuzlarının saldırısına uğrar. Seyreltik asitlerden hidrojeni çıkarmak için klor ve oksijen ile birleşir.

  Oda sıcaklığında dövülebilir ancak ısıtıldığında kırılgan hale gelir. Metalik kalay, 100°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda halojenler ve hidrojen sülfit tarafından saldırıya uğrar. Sulu hidroklorik ve hidroflorik asitler kalay ile yavaş reaksiyona girer. Ancak, hidrobromik asit ve nitrik asit kalay ile hızlı reaksiyona girer. Birçok alkali çözelti kalay üzerinde etki eder.

  Yiyeceklerdeki organik asitler tenekeye saldırmaz. Kurşun kromattan elde edilir. Tescilli malzemelerle katkılanmış bir alaşım değildir. Kalay, insanlık tarihinin başlangıcından beri insanlar tarafından kullanılan bir metaldir. Düşük sıcaklıklarda erir ve kolay şekil alır. Bugün hala yaygın olarak kullanılmaktadır.

  Kalay Hurdası Alım Satımı Hakkında
  Kalay Hurdası, en pahalı hurda metallerden biridir ve elinizde çok varsa tek bir satışla binlerce lira kazanabilirsiniz. Kalay Geri Dönüşüm Şirketi’nin Pendik, Kadıköy ve Bakırköy’deki kampüslerinde toplanan teneke atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor.

  Kalay Hurdası elinizde yeterince olmayabilir. Genel olarak aldığımız hurdanın ağırlığı 5 ila 10 kilogram civarındadır. Kalay Hurdası alımları fabrika tarafından ton bazında yapılmaktadır. Üretim sırasında oluşan kalay hurdası, kalay hurdası alım üssüne teslim edilir.

  Antik bronz fiyatları ile ilgili daha önceki bir yazımda bronzun bakır ve kalay karışımı olduğundan bahsetmiştik. Günümüzde birçok malzemenin yanı sıra kalay da kullanılmaktadır. Yüzey kaplama işleminde bazı alaşımlara katkı maddeleri kullanılabilir.

  Kalay Hurdası Fiyatları Hakkında
  Kalay hurdası fiyatlarının güncel hali için web sitemiz üzerinde yer alan numaralar üzerinden bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

  Kalay Hurdası Nasıl Anlaşılır? Nerede Bulabilirim?
  Kalay Hurdasını tek başına bulmak zordur. Ancak diğer metallerde de bulunur. Kalay hurda oranı yüksek olan hurdanın kalay hurda fiyatının yüksek olması nedeniyle oluşan kg değeri fiyat ile çarpılarak daha yüksek değerler elde edilebilmektedir.

  Kalay Hurdası hurdacılar artık hurda araba alırken motor hurda alımları ile kalay alabilecekler. Ayrıca sac gövde, radyatör, yağ ve hava filtrelerinin imalatında da kullanılmaktadır. Bu hurdaları satın alan herhangi bir kazıyıcı, kalay hurdaları alacaktır. Kalay hurdası nerede bulunur sorusuna kolayca cevap verilemez. Kalay neredeyse her yerdedir.

  Çelik kaplamalarda paslanmayı önlemek için kalay kullanılmaktadır. Dünyada üretilen kalayların çoğu bu amaçla kullanılmaktadır. Ayrıca teneke ve teneke kaplama için de kullanılır. Süsleri örtmek için kullanılır. Lehim talaşları da kalay metal içerir.

  Kalay metal hemen hemen tüm elektrikli ve elektronik cihazlarda kullanılmaktadır. Altın ve bakır gibi özel bir metaldir. Uygulama alanı genişledikçe eski sac fiyatları da genişliyor. Boya ve parfüm üretimi gibi kimya endüstrisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Cam yapımında ve matbaaların elemanlarında kullanılan bir metaldir.

  Kalay Hurdasının Kullanım Alanları
  Kalay endüstrisinin yanı sıra otomotiv endüstrisi, motor yatakları, kaporta, radyatör filtreleri, yağ ve hava filtreleri, elektrikli ev aletleri, uçak endüstrisi, gemi inşa endüstrisi, boyalar, parfümler, diş macunları gibi sektörlerde kalay hurdası kullanılmaktadır.

  Lehimlerin uygulama alanları ve geri dönüşümü, sabun imalatı yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle geri dönüşüm alanında en önemli malzemelerden biri olarak kabul edilmektedir.

  Yılların verdiği tecrübe ile müşterilerine kaliteli hurda teneke alım satım hizmeti vermektedir.