KARTON HURDA

Not: 1000 KG altında Karton Alımı yapmıyoruz. Fiyatları altta görebilirsiniz.

Ceysan Geri Dönüşüm
, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Karton Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da karton hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Karton türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Karton Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

3.50 TL 

Karton hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

KARTON HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Karton Hurda
  Karton Hurda
  Karton Hurda
  Karton Hurda

  Karton Hurda Hakkında Bilgiler

  Birçok ürünün kullanılması ile birlikte ortaya çıkan geri dönüşüm süreçlerini kapsayan işlemler arasında bulunmaktadır. Bu süreçler iyi bir şekilde göz önünde bulundurulduğu takdirde hurdaların karton hurdası olarak dönüştürüldüğü görülmektedir. Yapılan araştırmalar doğrultusunda ülkemizin birçok yerinde geri dönüşüm çok fazla firma tarafından sağlanmaktadır.

  Bundan kaynaklı olabilecek atıkların ya da kartonların geri dönüştürülmesi çok fazla yaygın olarak kullanılmaktadır. Kartonun bu anlamda hayatımızdaki yerinin çok büyük bir öneme sahip olduğu görülmektedir. Birçok insanın aklındaki sorulardan biri hurda karton nedir sorusu olmaktadır.

  Bu tarz kartonlardan yapılan hurdalar çevreye karşı zarar görmemesi adına engellenerek boyutlara ayrılarak yeniden kağıtların ya da karton hurdaların kullanılmasını sağlamaktadır. Kartondan her defasında daha fazla doğanın ve çevrenin zarar görmemesi adına yeniden dönüştürülmektedir. Çok sektörde kullanıldığından dolayı insanlar bu kartonların hamur kalitesine çok dikkat etmektedir.

  Bu sebepten dolayı karton hurdası mümkün mertebe belirli dönemlerde firmalar tarafından teslim alınarak dönüştürülmektedir. Genellikle taşınma esnasında ya da kişilerin malzemelerini koydukları tüm kutulara karton kutu denmektedir.

  Karton Hurdası Fiyatları
  Fiyatlar konusunda belli başlı Bir analiz yapıldığı takdirde genellikle bu tarz kartonların fiyatlarının daha uygun olduğu görülmektedir. En büyük sebeplerinden biri kilo bazlı hesap edilmesi olmaktadır. Genellikle kartonların fiyatlarını etkileyebilecek en büyük faktörlerden biri kiloları olarak görülmektedir.

  Dönüştürülecek malzemelerin kilo miktarı ne kadar artarsa fiyat anlamında kişinin kazanma olasılığı daha fazla artmaktadır. Çoğunlukla selüloz hamurundan yapılarak üretilen bu malzemeler birçok sektörde ve alanda rahatlıkla kullanılmaktadır. Anlamında yapılan çalışmalar değerlendirildiği takdirde kişisel kullanım amaçlı ya da ambalaj amaçlı birçok yerde görülmektedir.

  Cinsine ve ağırlığına bağlı olarak değişebilen fiyat aralıkları çoğunlukla insanları tatmin edebilecek doğrultuda ayarlanmaktadır. Genel anladı bakıldığı takdirde sadece Türkiye’de bile yaklaşık olarak 1 milyona yakın kartonun dönüştürüldüğü bilinmektedir.

  Karton Hurdası Nasıl Çıkar?
  Bu hurdanın çıkarılma işlemleri düşünüldüğü takdirde genellikle sektörlere göre faaliyetler belirlenmektedir. Sonrasında ise gerekli firmalara başvurularak dönüşüm işlemleri sonuçlanmaktadır. Dönüşüm kategorisinde belli başlı unsurlar bir değerlendirme planı olarak yapılacak boyuta getirilmektedir. Böylece net ve kesin sonuçlar görülmektedir.

  Kullanılan sektörlerde zamanla yıpranıp deforme olmuş bu ürünler hurda olarak karşımıza çıkmaktadır. Sonrasında ise işlem faaliyetleri aralıklı ayarlanmalar doğrultusunda yeniden oluşturulmaktadır. Buyurun derim kullanım ömre ve geri dönüşüm ömrü yaklaşık olarak 5 kez boyunca tekrarlanabilmektedir.

  Ülkemizde mi doğamızın içinde bulunan tüm hurdaların geri dönüşüme yeniden kazandırılabilmesi adına birçok çalışma ve ürün ellisi yapılmaktadır. Böylece çevremize daha duyarlı yeterli miktarda oksijenlerin karşılanabilmesi adına Her geçen gün daha iyi çalışmalar yapılmaktadır.

  Eczacılık sektörlerinde bile ilaç kutularının dış katmanları kartonlardan meydana gelmektedir. Böylece bu alanın ne kadar yaygınlaştığı ortaya çıkmaktadır.

  Karton Hurdası Dönüşümünün Avantajları?
  Avantajlar konusunda bir değerlendirme yapıldığı takdirde genellikle yeniden dönüştürülme şeklinde avantajı bulunmaktadır. Böyle kişilerin her sektörde bunları tekrar kullanabilmesi adına çalışmalar yapılmaktadır. Bunun dışında çevre kirliliğinin önüne geçerek doğanın daha az tahrip olmasını sağlamaktadır. Fabrikalarda daha nitelikli ürünler oluşturulmaktadır.

  İkinci El Karton Hurdası Nerelerde Kullanılır?
  Hurdaların her alanda kullanım boyutu geniş sektörlere kadar yayılmaktadır. Hurda sürekli olarak sektörde bulunmaktadır. Burada yapılan işlemlerden sonra gerçekleştirilecek olan ikinci el karton hurdaları her alanda satışa sunulacak şekilde hazırlanmaktadır.

  Gidilen ve kullanılan firmalarda bir probleme neden olmadığı için rahatlıkla süreç başarılı bir şekilde işlemektedir. Bu anlamda birçok sektörde ve dünyada katkıları artmaktadır. Ağaç kesilmelerini önleyerek doğanın çok sık tahrip olmasını minimum düzeye indirmektedir.