ELMAS HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Elmas Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da elmas hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Elmas türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Elmas Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

Hurda Elmas (Kaba Sondaj): 614,00 TL / KG
Torna Elmas Ucu:
450,00 TL / KG

Elmas hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

ELMAS HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Elmas Hurda
  Elmas Hurda
  Elmas Hurda
  Elmas Hurda

  Elmas Hurda Hakkında Bilgiler

  Genel itibarı ile çok farklı sektörlerde kullanım sağlanan elmas hurdası aynı zamanda satın alma konusunda da özellikle çok değerli olması sebebi ile çok özenli bir şekilde satın alma işlemleri yapılmaktadır. Gemi tersanesi üzerinde yapılan çalışmaların neticesinde elde edilen elmaslar için, elmas hurdası satın alma hizmetleri sağlayan firmamız, müşteri taleplerini de en kısa sürede karşılamaktadır.

  Genelde geri dönüşüm işleminin sağlanması konusunda gerekli olan ürün seçenekleri içinde elmas hurdası da yer almaktadır. Buna bağlı olarak da firmamız satın alma hizmetlerinde elmas ve karbürün bütün faaliyetlerini yapmaktadır. Pek çok alanda faaliyet göstermekte olan firmamız, yapılan her talebi çok kısa bir sürede karşılayarak kaliteli bir hizmet anlayışı içinde olmaktadır.

  Elmas Hurda Hizmetleri
  Genelde elmas karbür nedir? sorusu çok fazla merak edilen hurda sektörü soruları arasında yer almaktadır. Bu konuda karbon maddesinin sertleşmesi sonucunda meydana gelen metallerin işlenmesi amacı ile kullanılan hammaddenin işlenmiş olan hali şeklinde bir tanımlama yapılabilir. Çok farklı sektörlerde kullanımı sağlanan bu hurda çeşidi oldukça yaygındır.

  Aynı zamanda özellikle de sanayi sektöründe ve mermer ocaklarında da yapılan çalışmaların neticesinde elde edilen elmas hurdası firmamızca satın alınmaktadır. Çok uzun süredir bu sektörde hizmetler veren firmamız gerçekleştirmiş olduğu bütün çalışmalarda, belirlemiş olduğu kalite standartlarına uygun bir şekilde hizmetler sunmaktadır. Bu konuda 7/24 bilgi sağlayan kesintisiz hizmet veren firmamız her talebi kısa sürede karşılamaktadır.

  Elmas Uç Nedir?
  Genelde hurdacılık alanında çok fazla sorulan sorulardan biri de elmas uç nedir? sorusu olmaktadır.

  Elmas uç, kısacası kesici takım tezgahları kapsamında kullanılan kesici takım malzemesi olmaktadır. Bu uçlar tam anlamı ile torna tezgahlarında, dik işlem gerçekleştiren tezgahlarda, üniversal freze makinelerinde, torna tesviye işlemlerinde, CNC tezgahlarında kullanılmaktadır.

  Bu malzeme tecrübesi, bilgisi ve de emeğiyle çalışan tüm ustaların başarılı bir şekilde ürünler çıkarmasını sağlayan aletlerdir. Takım tezgahlarında kesme, şekillendirme ve de delme işlemlerinde kullanılan, talaş kaldırma süreçlerinde, körelmeye karşı dayanıklı özellikte olan hassas kesicilikte olan uçlardır.

  Elmas uçlar genelde işlevsel parçalarında tanecikler şeklinde elmas barındırmaktadır. Bu kapsamda elmas çok sert bir malzeme olduğu için aşınmaya da karşı dayanıklıdır. Elmas uç uzun kullanım ömrüne sahip olan, daha az hareketler ile daha fazla kesme olanağı sağlayan malzemedir.

  Elmas Çeşitleri ve Özellikleri
  Çok kapsamlı olan elmas da başka bir önemli konu da torna elmas nedir? sorusu olmaktadır. Elmas tornalama genellikle Ar-Ge ya da prototip oluşturma çabalarını desteklemek için, düşük ya da orta hacimlerde oldukça hassas plastik optikleri hızlı bir biçimde üretmek için kullanım sağlanan bir üretim süreci olmaktadır. Ayrıca tek nokta elmas tornalama işlemini yapan makine hassas CNC torna tezgahı olmaktadır.

  Kesici alet, merceğin gerekli olan yüzey geometrisini kesmek için özel bir şekilde hazırlanmış bir elmas olmaktadır. Elmas tornalama, hafif asferik özellikte plastik lensler oluşturmak adına kullanılır ve bunun yanında serbest biçimli polimer optikleri de kesebilir.

  CNC elmas araçları, sayısal kontrollü makinelerinde, dikey CNC gravürlerde ve de yüksek hassasiyetli olan damgalamalarda kullanılabilir. Bu konuda cnc elmas nedir? denildiği zaman, içerik olarak da yüzük, bilezik, alyans, küpe, çarşaf, zincir ve pandantiflerde oyma, süsleme ve tasarım gibi işlemler için kullanılan malzemedir.

  CNC elmas araçları, işlenmiş olan ürünlere parlak bir görünüm kazandırmaktadır. Bu aletler doğal ve tek kristal elmas olarak mevcuttur. Aynı zamanda boyut, şekil, açı ya da özel alet gövdesi olarak da kişiselleştirilebilir özellikte olmaktadır.

  Kısa bir sürede yüksek bir hacimde talaş kaldırılacaksa kaba frezeleme işlemine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu kapsamda freze elmas nedir? denildiğinde, daha az hacimli talaş, yüksek kesme hızı ve de ilerleme de orta ve hassas yüzey frezelemeye sahip olan uygulama şeklinde tanımlanır.

  Genelde frezenin iş parçasına yakınlaşma açısı kesme kuvveti, talaş akışı, yüzey kalitesi ve takım ömrünü belirlemektedir. Bu süreçte elmaslar, elmas oluşturma sürecinin bir sonucu şeklinde olağanüstü dayanıklılığa sahip olmaktadır. Genelde bu işlemlerde mücevherin aşınmaya, ısıya ve de kimyasallara dayanma kabiliyeti sağlanır.

  Elmas Çeşitlerinde İşlevsellik
  Çok işlevsel özellikte olan sondaj elması nedir? sorusunun cevabı da tam olarak ölçülmüş delikler oluşturmak amacı ile bir elmas matkap ucu takılı ve bir döner matkap kullanılan bir karot delme şekli olmaktadır. Elmas, dünyada doğal bir şekilde oluşan en sert malzeme olduğu için de beton, metal ve cam gibi çeşitli malzemelerde açıklıklar oluşturmak için idealdir.

  Elmas matkap; doğru delikler oluşturan hassas bir alettir. Darbesiz bir teknik olduğundan delme işlemi yapılırken etraftaki yapısal bütünlüğü de korur. Her elmas matkap, çalışma alanının tozsuz kalmasını sağlamak için tahrik milinden su akıtmaktadır. İhtiyaca bağlı olarak da dikey ya da yatay yönde çalışmaktadır.

  Peki, çok fazla duyulan kaba elmas nedir? Kaba elmas, yerin göbeğinden çıkarıldıktan sonra hala doğal halde olan elmasları ifade etmektedir. Bu, bütün benzersiz mücevherlerimizde yer alan muhteşem elmasları yaratmak için gerçekten kesilmeden ya da cilalanmadan önceki süreçtir. Kaba elmaslar eğitimsiz olan bir göze, daha çok her yerde bulunabilen bir cam parçası gibi görünür.

  Donuk, yağlı görünür ve birçok renkte de olur. İşlenmemiş elmaslar, saf, el değmemiş doğal halleri sebebi ile saygı görmektedir. Meslekten olmayan birinin işlenmemiş bir elmasın değerini bilmesi ya da anlaması zordur.

  Diğer ham elmaslar endüstriyel elmas şeklinde satılmaktadır. İşlenmemiş elmaslar, aynı parlatılmış elmas kategorilerinde olduğu gibi, kristal niteliklerine göre şekil, boyut, kalite ve renk gibi gruplara ayrılmaktadır.

  Yapısal Özellikte Elmas Çeşitleri
  Sektörde çok fazla adı duyulan tungsten karbür elmas nedir? Endüstride üstün dayanıklılığı ve yüksek erime noktası ile tanınan bir tungsten ve karbon bileşiği olmaktadır. Aşındırıcılar, kesiciler, kalıplar ya da zımbalar gibi üstün aşınmaya ya da darbe direnci gerektiren uygulamalarda sıklıkla kullanılır. Aynı zamanda çok yumuşaktır ve tel şeklinde getirilebilir; akkor ampullerin çoğu da bu sebeple filament olarak tungsten kullanılmaktadır.

  Ayrıca özel kaynak uygulamalarında ve tıbbi ekipmanlarda da kullanılmaktadır. Aynı zamanda tuğla ve kiremit üretiminde de kullanılan ekipmanlardır. Kırma makineleri oluşturmak için de kullanışlı olmaktadır. Dayanıklılığı da onu, petrol ve gaz endüstrisinin karşılaşmış olduğu zorlu deniz altı alanında ihtiyaç duyulan bileşenler için ideal bir seçim haline getirmiştir.

  Başka bir elmas çeşidi de spot elmas olmaktadır. Bu da koşum takımları ve yular da dahil olmak üzere birçok üründe görülen popüler bir çivi başı olmaktadır. Bu harika metal bulgu, birbirine yakın olarak ya da arasına mücevherli bir nokta koyularak yerleştirilebilir. Bu çivi ucu, genel kullanımı ile ürününüzün öne çıkmasını sağlayacaktır.

  Genelde elmas kendine göre farklı işlevsel ya da görsel özelliğe sahip olmaktadır. Hem satın alma hem de satış hizmetlerinde elmas seçenekleri çok farklı özellikte olmaktadır. Bu açıdan bakıldığı hurda elmasların renkleri genelde mat olmaktadır. Matkap uçlarında elmas kullanımı mümkün olmakta ve hurda elmas matkap ucu ömürlerinin bitmesi sonucunda hurdaya ayrılmaktadır. Genelde CNC matkap uçları da elmas uçlar içermektedir.