METAL HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Metal Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da metal hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Metal türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Metal Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

Fiyat Sorunuz

Metal hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

METAL HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Metal Hurda
  Metal Hurda
  Metal Hurda
  Metal Hurda

  Metal Hurda Hakkında Bilgiler

  Doğada saf element olarak elde edilen bazı metaller bazı kimyevi işlemlere tabi tutularak eriyik hale getirilmekte ve daha sonra alaşım olarak karıştırılarak farklı metallere dönüştürülebilmektedir. Alaşım olarak üretimi yapılan metallerden en çok bilineni çeliktir. Titanyum da bu tür metallere örnek olarak verilebilir.

  Metal Hurdası Nedir?
  Yukarıda bahsettiğimiz şekilde üretim tesislerinde üretilen metaller yarı mamul veya mamul olarak piyasaya sunulmaktadır. Piyasada işlenerek katma değeri arttırılan ve ürün haline dönüştürülen metaller belirli bir süre sonra kullanım ömrünü doldurmaktadırlar. Kullanım ömrünü doldurmuş ve atık haline gelmiş tüm metal atıkları metal hurdası olarak adlandırılırlar.

  Trafik kazasında ağır hasar almış bir kara taşıtının tamamı metal hurdası haline dönüşmüştür. Çürümüş ve paslanmış, önemli parçaları arıza yapmış motorlu tüm araç ve makine metal hurdası haline dönüşmüştür. Elektrikli veya elektriksiz tüm eşya ve makineler içerisindeki farklı element ve metallerle birlikte metal hurdasına dönüşürler.

  Metal Hurdacısı Sayesinde Para Kazanabilirsiniz
  Metal hurdaları hayatımızın her alanında bulunmaktadır. Bozulmuş koltuğumuzun ayak aksamında bulunan parçaların önemli bir kısmı metaldir. Ahşap yoğunluklu olarak üretilen mobilyalarımızda bile belirli miktar ve oranlarda ağır metal kullanılmaktadır. Levha halinde metalle kaplanmış birçok ev eşyamızın metal ağırlıklı üretildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Metal nerelerde bulunur sorusuna verilecek cevap oldukça geniş bir perspektife sahiptir. İş yerimizde, okulumuzda, evimizde, bahçemizde, yürüdüğümüz yolda, konakladığımız her türlü mesken veya yapıda metal ve alaşımları kullanılarak üretilmiş herhangi bir ürüne denk gelmemiz mümkündür. Hayatımızda işimizi kolaylaştıran ve konforumuzu arttıran birçok eşya ve üründe metal parçaya rastlarız.

  Gördüğümüz Her Metal Hurda Değildir
  Metal hurdası nasıl ayırt edilir, ikinci el metal hurdası nasıl bulunur gibi soruların cevabını bulmak için metallerin nasıl hurda sınıfına ayrıldığı konusunda detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Aksi halde çürümüş de olsa birçok metal aksam parçası işlerliğini sürdürebildiğinden hurda sınıfına ayrılmış sayılmaz.

  Bir metalin hurdaya çıkıp çıkmadığını ayrılmak için ana gövdeden ayrılmış ve tamamen kullanılamaz duruma gelmiş olmasına özellikle dikkat etmemiz gerekir. Aksi halde çalışan bir sistemi veya kullanışlı bir ürünü kullanılamaz hale getirebiliriz.

  Geri Dönüşüm Ne Sağlar?
  Metal hurdası tespitinde yukarıda bahsettiğimiz hususlara dikkat edilerek çalışmalarınızı yürütebilirsiniz. Bu sayede topladığınız hurdaları firmamıza ulaştırarak önemli bir gelir sağlayabilirsiniz. Eğer bir tornacı iseniz ya da metal madde kullanarak herhangi bir sektöre yönelik üretim yapan bir imalatçıysanız metal hurdaya sahipsiniz demekti.

  Yaptığınız iş nedeniyle yoğun olarak metal hurdası çıkartıyorsanız çıkarttığını bu metal hurdalarını sektörünüze geri kazandırmak için bize ulaştırmanız yeterlidir. Geri dönüşüme kazandırılmış her metal hurdası sektörel bazda başta olmak üzere etkileri bütün ülke ekonomisini etkileyecek sonuçlar vermektedir.

  Metal Hurdasını Kaç Liraya Satabilirsiniz?
  Metaller rezerv ve iletkenlik derecelerine göre fiyatlandırılmaktadırlar. Alaşım olarak üretilen metaller de ağırlıkları ve derecelerine göre fiyatlanan metal hurdalarına sahiptirler. Kilogram başına fiyatlandırması yapılan metaller arasında en ucuz metal demir olurken hurda olarak alımı ve satışı yapılan en pahalı metal hurdası bakır hurdası olarak dikkatleri çekmektedir. Alüminyum da değerli metal hurdasına sahiptir.

  Firmamız tüm metal hurdalarını piyasa değerinde alarak müşterilerimize önemli oranlarda kazanç elde etme imkanı sağladığı gibi talep olması haline ikinci el hurda satıcısı olarak da alıcısına metal hurdası satışı yapmaktadır.

  Fiyatlarımızı öğrenmek ve hizmet detaylarımız hakkında kapsamlı bilgi almak için web sayfamızın iletişim alanını veya firmamızın iletişim numaralarını kullanabilirsiniz.