KLİMA HURDA

Ceysan Geri Dönüşüm, İstanbul merkezli bir geri dönüşüm şirketi olup profesyonel olarak Klima Hurdası alım satım hizmeti vermektedir.

İstanbul’da klima hurdası alan yerler (fabrika ve hurdacı) arıyorsanız doğru yerdesiniz. Ceysan Geri Dönüşüm, profesyonel ekibi, değerinde alım ve nakit ödeme yöntemiyle Klima türünde olan hurdalarınızı yerinden almaya geliyor.

Klima Hurdası Güncel Fiyatı Nedir? (2024)

HURDA ÇEŞİTLERİ KG FİYATI
Hurda Klima 30.10 TL
Hurda Klima Motoru 25.21TL

Klima hurdası fiyatları gün içerisinde değişiklik göstermektedir. Alış satış fiyatları kilo üzerinden belirlenmektedir. Şu an güncel fiyatın ne kadar olduğuna dair bilgi almak için sayfada bulunan formdan bize iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Hızlı iletişim için +90 532 679 66 50 nolu hat üzerinden bizi arayabilir ya da WhatsApp üzerinden bize yazabilirsiniz.

KLİMA HURDALARINIZ İÇİN HEMEN SİZİ ARAYALIM


  Klima Hurdası
  Klima Hurdası
  Klima Hurdası
  Klima Hurdası

  Klima Hurda Hakkında Bilgiler

  Ülkemizde binlerce organı geri dönüşümü ve üretimi söz konusu olmaktadır. Bu konuyla ilgili bir araştırma yapıldığı takdirde en yaygın olarak kullanılan hurdalardan biri de klima hurdası olarak bilinmektedir. Buradan çıkan ve çıkabilecek olan parçalar genellikle metal ağırlıklı olan parçalar olarak kullanılmaktadır.

  Klimanın iç kapsamı oldukça sağlam malzemelerden üretildiğinden dolayı tekrar geri dönüşüm aşamasında bu malzemeler kullanılabilmektedir. Bundan dolayı herhangi bir sorun ya da sıkıntı kesinlikle yaşanmamaktadır. Genel olarak sorulan en büyük sorulardan biri klima hurdası nedir tarzı sorular olmaktadır.

  Hurdaların içeriğine bakıldığı takdirde genellikle cihazların soğutma işlemini gören klimalar içerisinde gazın sıcağı ve soğuğa dönüşebilmesi adına evaporatör parçaları barındırmaktadır. Aynı zamanda çinko ya da alüminyum gibi ürünlerle birlikte kablo tarzı içerikleri de hacminde barındırmaktadır. Klimalar günlük hayatımızda her yerde kullanıldığından dolayı çok sık karşımıza çıkmaktadır.

  Klima Hurdası Fiyatları
  Klimalara bakıldığı zaman ülkemizin her yerinde çok fazla kullanılıp ürünler olarak bilinmektedir. Bundan dolayı da sıklıkla hurda çıkışı mevcut olmaktadır. Klimaların çeşitleri değerlendirildiği takdirde genellikle kullanılan teknolojik aletin tipine göre büyük ya da küçük boyutlu olanları da söz konusu olmaktadır. Bu yüzden klima çeşitleri konusunda seçim yapmak oldukça zor olmaktadır.

  Fiyat aralıklarına değinildiği takdirde genellikle içerisinde çok fazla ürünü barındıran klimaların hurda fiyatları daha pahalı olmaktadır. Bundan dolayı da fiyat biraz yükselebilmektedir. Daha uygun ve makul fiyatları alınan hurdaların fiyatları ise genellikle diğer hurda fiyatına göre daha düşük olabilmektedir.

  Bunun en büyük sebebi klima içerisinde bulunan geri dönüştürülebilir maddeler oranı olarak daha büyük ve daha küçük klimada farklı olduğundan olmaktadır. Bu yüzden seçim yaparken tüm bu hususlara dikkat ederek kişinin tam kendi mevcut bulunduğu bölgeye göre bir seçim yapması gerekmektedir.

  Klima Hurdası Alımı
  Böyle hurdaların alım işlemi genellikle kişinin elinde bulunan kullanımı ya da artık tamir imkanı kalmamış Her türlü klimanın geri dönüştürme işleminin yapılması ile başlamaktadır. Klimalar ortamlarda bulunan sıcaklığı azaltarak ya da nemi çekmek için kullanılıp taze havanın daha etkin ve aktif bir şekilde uygulanmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı zamanla içerisindeki parçalar yıpranarak zarar görmektedir.

  Zarar gören bu parçaların istenilen sıcaklıkta artık soğutmamasından kaynaklı olarak gaz kaçaklarını meydana getirdiği bilinmektedir. Bununla birlikte artık kullanılmayacak duruma gelen parçalar hurda alıcıları tarafından alınmaktadır. Klimanın içerisinde bulunan gazlar ve yağlar zaman zaman çevreye ve insana zarar verdiğinden dolayı kesinlikle geri dönüştürülmektedir.

  Hurdalar alımı konusunda bir araştırma yapıldığı takdirde eskimiş ya da artık bozulmuş olan hurdaların kesinlikle geri alımı söz konusu olmaktadır. Bu tarz odaların geri dönüşümüne kadar fazla olursa yeraltı kaynaklarının da kullanımı o kadar minimum düzeye inmektedir.

  Klima Hurdasının Geri Dönüşüme Önemi Nedir?
  Klimalarda bulunan hurdalar ne kadar geri dönüşüme tabi tutulursa doğal kaynakların o kadar korunduğu bilinmektedir. Bunun yanında kesinlikle en büyük enerji tasarrufunu sağlamaktadır. Doğaya gelebilecek zararları ve atık miktarlarını minimum düzey indirmektedir.

  Hurdaların geri dönüşmesi geleceğe ve aynı zamanda ekonomiye büyük yatırım sağlamaktadır. Bununla birlikte verimli şekilde kullanılmasını sağlayabilmek adına gelecek kuşaklara kadar potansiyel kaynakların aktarılması mümkün olmaktadır.

  İkinci El Klima Hurdası Nedir?
  Bu şekilde nitelendirilmesinin sebebi kullanıldıktan sonra hurda yerine geçmesi olmaktadır. Genellikle ikinci el klima hurdası olarak belirtilmektedir. İlk kullanıcının kullanıp klimanın bozulmasından sonra hurdaya çıkmasını sağlayıp alan kişiye ikinci el adı verilmektedir. Klimaların iş ya da dış yüzeylerine bakıldığı takdirde iki parçadan oluştu ve bununla birlikte her bir parçasının geri dönüşüme meyilli olduğu görülmektedir.